Zwierzęta w cieniu ludzkich konfliktów

Zaplanujcie środę wieczór z nami

Manifest Wegański nie powstał z myślą, by nakazać Ci żyć w jakiś konkretny sposób. Wskazać kto jest „dobrym” lub „prawdziwym” weganinen, czy weganką, a kto nim nie jest, wykluczając ze społeczności wegańskich z łatką hipokryty. Jesteśmy tak pięknie różnorodni, że nie ma możliwości zagarnąć naszych spostrzeżeń na życie, doświadczeń, które na różnym etapie naszego życia nas ukształtowały lub kształtują. Naszych możliwości i sytuacji w jakich żyjemy. I zawrzeć je w jednostkowych domniemaniach… Takiego wzoru wszystkiego nie da się ułożyć. I nie chodzi tu o wzór. Nie chodzi o nasze, własne ego.
Manifest Wegański jest zaproszeniem do dyskusji o weganizmie. Bardzo różnorodny zespół osób zaproponował 13 punktów, które rozważamy, dyskutujemy podczas spotkań w DworkuBiałoprądnickim w Krakowie. 20 kwietnia br., spotykamy się w środę, by przedyskutować punk 5 w cieniu wojny.
(Weganizm odwołuje się do dobra, troski, szacunku, sprawiedliwości, świadomości skutków ludzkich wyborów, które to wartości są podstawą odpowiedzialnego życia i funkcjonowania społeczeństwa). O tym punkcie będą rozmawiać: Barbara Niedźwiedzka, Joanna Hańderek, Karolina Kuszlewicz, Magdalena Hejda, Dariusz Gzyra, Marcin Urbaniak, Janusz Bończak oraz zaproszona przez zespół Monika Kohut z AV.

Zapraszamy Was do Dworku. Zabierzcie głos, zadajcie pytania, rozmawiajcie o Waszym weganizmie.

Zapraszamy serdecznie wegetarian i wegetarianki i osoby, które zamierzają przejść na dietę roślinną.

Do Dworku zaprosiliśmy również wolontariuszki Punktu Pomocy Zwierzętom w Krakowie, Wiktorię Rak i Annę Król, które opowiedzą o niesionej przez nie pomocy zwierzętom przywiezionym z wojennej Ukrainy.
Zbieramy również potrzebne rzeczy dla zwierząt! Lista w wydarzeniu:
Janusz Bończak

Leave a Reply